I za účasti osmi našich žáků proběhlo na Gymnáziu ve Dvoře Králové nad Labem okresní kolo Zeměpisné olympiády. Zeměpisní nadšenci se poměřovali ve třech oblastech – práce s atlasem, praktická část a teoretická část. Nejlepšího výsledku dosáhl v kategorii A Matěj Kubíček, který obsadil výborné 4. místo (z teoretické části měl plný počet bodů), o několik míst za ním se umístil Tomáš Vancl. V kategorii sedmých tříd byli naši zástupci Jirka Slabý a Maruška Neumannová na 7. a 17. místě a v kategorii 8. a 9. tříd obsadil krásné 6. místo Rob Chrisstoffels a 12. místo Vojta Benák.
Žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a mnoho dalších zeměpisných úspěchů!
Mgr. Vojtěch Hulík