Třetí dubnový den jsme se vypravili na tradiční návštěvu Prahy. Tentokrát jsme nejeli před vánočními svátky, ale výlet jsme odložili na jaro. A počasí nám přálo. Po celý den svítilo slunce a bylo opravdu nádherně.

V osm hodin jsme se sešli na vlakovém nádraží a během tří hodin jsme dojeli na místo určení. Již na pražském nádraží jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna se vydala s paní učitelkou Šecovou na výstavu The Human Body Exhibition, na které jsme se seznámili s anatomií lidského těla a jeho fungováním. Vše in natura. Druhá skupina s paní učitelkou Codrovou navštívila Muzeum Policie ČR. Zde zhlédli výstavu týkající se vyšetřování trestných činů, sbírání důkazních materiálů, ale i expozici oblečení ze seriálu Četnické humoresky. Obě výstavy byly velmi zajímavé.

Poté co se obě skupiny sešly na Malé Straně, vydaly se na prohlídku Hradu a nejznámějších pražských památek. Výlet se vydařil a unaveni, ale spokojeni jsme se vrátili domů.

žáci 9. třídy