ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Akce žáků 8. třídy

Dne 25. 4. 2008 jsme se sešli v 17:00 před školou, každý s batohem na zádech a spacákem v ruce. Po odložení věcí do školy jsme nalezli záhadný vzkaz. Napsal ho pro nás školní duch Ámos a chtěl prověřit naše dovednosti a znalosti.

Pomocí první nápovědy jsme se vydali za paní Pfeiferovou do jejího domu pro další vzkaz. Mělo to ale háček, Ámos po nás chtěl vypočítat vzdušnou vzdálenost odsud do školy... Dále nás vzkazy zavedly do restaurace k Pastvům, k dubu a nakonec jsme se ocitli zpět v areálu školy, kam nás dovedla mapka na posledním vzkazu a v telefonní budce se skrýval sáček s odměnami, ale i poslední nejdůležitější úkol: Heslo pro vstup do školy. Což byl název významného díla od J. A. Komenského. V tomto úkolu jsme uspěli a hurá do školy!

Po cestě nám vyhládlo, tak jsme se vrhli na přípravu pizzy. Ve čtyřech skupinkách jsme vytvářeli několik velkých skvělých pizz. U jejich přípravy jsme si užili spoustu legrace. Když jsme pizzy spořádali, tak se šlo zadělat na ranní štrůdl. Potom se všechno dopeklo, umylo a uklidilo a šly se hrát hry. Zahráli jsme si Romea a Julii, Sochaře aj… Čas uběhl a přiblížila se 22.hodina. Partička čtyř odvážlivců vyrazila směr hřbitov. Když byla stezka nachystaná, vyšel zbytek třídy do hluboké černé noci. Stezka vedla podél hřbitovního plotu až do útrob lesa. Chodilo se po jednom a na konci cesty ležela podpisová listina. Celá osmička zvládla stezku odvahy na jedničku. Po návratu do školy byly dvě možnosti: jít se mrknout na film nebo se vyřádit v tělocvičně s florbalovou hokejkou.

Půlnoční večerka platila jen pro naši paní učitelku. Ostatní si dlouho do noci povídali. Občas někdo usnul, ale valná většina celou noc probděla. Budíček byl v 8 ráno. Po ranní hygieně jsme se sešli v kuchyňce, kde byly štrůdlové hody. Pak jsme smotali spacáky a vyrazili k domovu. Noc ve škole byl skvělý zážitek a rádi bychom si ho někdy zopakovali.

Bára Konečná a Adéla Hantschová


V pátek 25. 4. se naše osmá třída sešla před školou. Dostali jsme od naší paní učitelky Šturmové vzkaz, ve kterém jsme měli podle různých indicií najít heslo. Různé indicie jsme našli u paní vychovatelky Pfeiferové, u Pastvů a byli jsme dokonce i u dubu. Heslo jsme vypátrali až na posledním místě, u školy v telefonní budce,kde jsme našli i odměny v podobě čokolády. Ihned, jak jsme se dostali do školy, jsme začali péct večeři. Každá skupina si upekla tři pizzy, které nám náramně chutnaly. Dostali jsme i suroviny na snídani, z nichž jsme si upekli štrůdly. Volný čas jsme využili hraním různých her. Čtveřice nejodvážnějších šla chystat stezku odvahy, kterou si později všichni prošli. Po návratu do školy jsme se rozdělili na dvě poloviny. První skupina se šla dívat na DVD Bezva vejška a druhá šla hrát do tělocvičny volejbal a florbal. Paní učitelka měla večerku kolem půlnoci, zatímco my asi kolem páté hodiny ráno. V noci jsme si užili mnoho zábavy a domů jsme přišli unavení. K snídani jsme si uvařili čaj a štrůdl. Byl to velký zážitek a rádi bychom si ho zopakovali.

Iveta Fléglová a Adéla Šturmová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol