ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

V pátek 11. 9. 2009 jsme zahájili tento projekt exkurzí do centra našeho města. Navštívili jsme kostel, kde jsme se od p. Langfelnera, který nás tu provázel, dozvěděli něco o jeho historii i historii celého města.

Na kostelní věži nás zaujala kobka – bývalá městská pokladnice, kde Václav Hanka objevil Královédvorský rukopis. Z vršku věže byl nádherný výhled na celý Dvůr i jeho okolí. Po sestupu z věže jsme si ještě prohlédli zbytky románské apsidy, pozůstatky hradeb se starými náhrobky z bývalého kostelního hřbitova, a také pranýř na protější straně silnice.

Při druhé výpravě za poznáním jsme se vydali ve čtvrtek 17. 9. 2009 vlakem do Žirče, odkud je to jen skok do Braunova betléma. Tam jsme si řekli něco o hraběti Šporkovi i o sochaři M. B. Braunovi a jejich "společném" díle, které nám tu blízko našeho města zanechali. Pak jsme pokračovali pěšky do Kuksu. Cestou nechyběla zastávka u "Křížové cesty 21. století", kterou nelze minout. V Kuksu jsme navštívili Farmaceutické muzeum, kde se dá vyzkoušet, jak se vyráběly tablety či pilulky nebo čípky. Zpět jsme se vraceli autobusem plní dojmů a nových informací.

Mgr. Hana Havlíčková

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol