ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

Již druhé desetiletí patří etická výchova mezi priority profilace naší školy. Žáci jsou dlouhodobě vedeni k podpoře tolerance, soucitu i ohleduplnosti v mezilidských vztazích. Předmět Etická výchova jsme vyučovali již před zavedením do ŠVP v roce 2009 v rámci volitelného předmětu a poté jej zařadili do osnov jako povinný nejprve v 6. a před třemi lety i ve 3. třídě.

Vyučující na naší škole absolvovali vzdělávání, účastnili se pilotáže učebnice a v minulosti vymysleli řadu projektů, které byly humanitárně zaměřeny. Mezi ty nejúspěšnějších patří např. sbírka 255 starých dioptrických brýlí a 15000 poštovních známek, z jejichž výtěžku byly podpořeny děti v Africe, výroba panenek pro celosvětovou kampaň UNICEF„ Adoptuj panenku a zachráníš dítě“, sběr starých lékárniček pro pojízdnou ambulanci v Bangladéši, jarmarky a masopustní sbírky pro projekty Šance, Srdíčkový den, Život dětem, Fond ohrožených dětí, Světluška, Sněhulák pro Afriku a další. Od roku 2014, kdy jsme získali ocenění Etická škola bronzového stupně, jsme v tomto směru nepolevili. Jedna vyučující se stala před dvěma lety lektorkou Etického fóra, již 6 let každoročně získáváme na své etické projekty grant z Královéhradeckého kraje, 4 roky zajišťujeme i praxi studentů UHK v oborovém studiu Etické výchova. Ocenění neziskové organizace Etické fórum nás velice potěšilo. Postup z bronzové certifikace v roce 2014 do stříbrné od roku 2022 je pro nás nejen oceněním předchozí práce, ale zároveň i závazkem do budoucna.

Mgr. Vojtíšková Stanislava, zástupkyně ředitelky

et skola stribrna

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol