Virtuální prohlídka školy

Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Dne 11. května 2022 se třídy 8.A a 8.B v rámci výuky dějepisu a jako odměna za účast na projektu Post Bellum vydaly na exkurzi do Institutu Paměti národa v Pardubicích.

Prohlídka byla rozdělena na dvě části. V první jsme si popovídali o druhé světové válce, odboji v Pardubicích a okolí, šifrovali jsme tajnou zprávu, vyslechli příběh Otmara Riedla a Jiřího Potůčka. V druhé části jsme dostali do rukou tablety a telefony se sluchátky a vydali jsme se poznávat příběhy českých pamětníků odboje – Tomáše Sedláčka a Jaryny Mlchové.

Po obědě následovala prohlídka Pardubic, kterou vedla paní učitelka Červinková – zámecký park, Zelená brána a Pernštýnské náměstí a další.

Během samostatného rozchodu jsme si užili nakupování v obchodním centru a rychlý oběd.

A. Vyšanská, 8.A

pameti naroda1