ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Od tohoto data vchází platnost označování všech nebalených potravin (kde si nemůžete přečíst složení na štítku) o přítomnosti potravinových alergenů ve výrobku.

Týká se všech potravin a článků stravování, jako např. v obchodě, v restauraci a v jídelnách. Odborníci v Evropské Unii specifikovali a popsali 14 hlavních potenciálních alergenů, které způsobují u přecitlivělých jedinců nepřiměřenou reakci imunitního systém, která může vyústit až k anafylaktickému šoku.
Označení přítomnosti alergenů bude v naší jídelně prováděno číselně na jídelním lístku. Jedná se pouze o informaci, že pokrm alergen obsahuje, ale není specifikováno jeho množství.

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol