ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Setkání s odborníkem

Na setkání s odborníkem se družinka z 2. B moc a moc těšila. V minulém školním roce jsme se setkali se zoolektorem a lesním pedagogem.

Tentokrát nás čekalo příjemné setkání s oční lékařkou MUDr. Romanou Exnarovou, která nám vyprávěla o funkci očí pomocí zvětšeného modelu oka. Nejprve jsme si prohlédli rohovku, duhovku a sítnici. Vyprávěli jsme si o nebezpečí úrazu a poranění rohovky, jak oči přenášejí obraz, proč nosí lidé brýle, co jsou to kontaktní čočky. Při počítačové prezentaci nám paní doktorka ukázala, jak brýle pomáhají lidem s vadami krátkozrakosti a dalekozrakosti.

Dětem se setkání líbilo a na závěr obdržely od paní doktorky vzorek kontaktní čočky a oční pexeso.

Družinka 2. B a p. vychovatelka Kuchařová

 

Pohádkoterapie

Ani tentokrát nám počasí nepřálo, abychom se mohli v Městské knihovně Slavoj zúčastnit čtení pohádek. Tentokrát to byly polské pohádky. Zůstali jsme v družince a naše paní vychovatelka nám četla z knihy "Keltské pohádky", které se nám také moc líbili. V družince si čteme pravidelně různé příběhy, pohádky a pověsti. Nejvíce máme oblíbené Mikulášovy patálie.

Markétka a Pavlínka Žižkovy z družinky 2. B

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol