ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

Ve čtvrtek ráno se vydali žáci třetí třídy na třídenní výlet do Pece pod Sněžkou. Zavazadla přepravili rodiče a my jsme jeli linkovým autobusem.

V Peci nás čekal první téměř 4 km výstup k „naší boudě" - NA LUČINÁCH. Ubytovali jsme se a hurá na oběd. Po odpočinku jsme vyrazili na naši první túru. Cílem bylo rašeliniště a Kolínská bouda. Na Kolínské boudě se děti potěšily se zvířátky. Chovají zde ovce, kozy a králíky. Využili jsme i trampolínu a různé prolézačky. Procházka rašeliništěm po dřevěných lávkách byla pěkná. Navečer na nás čekal pan Kovařík z horské služby, který měl pro nás připravenou přednášku s ukázkou záchranných akcí na horách. Po skončení besedy se všichni těšili na pokoje. Trošku nás „zlobila strašidla", nastalo velké stěhování z pokoje na pokoj, ale ukázalo se, že za podivnými zvuky je pouze vítr a praskání dřeva. Přesto někteří „vytrvalci" vydrželi do ranních hodin vzhůru a postarali se o hodně časný budíček.
Druhý den jsme zahájili rozcvičkou a po snídani přijela paní Máslová z Vrchlabí z KRNAPU. Měla pro nás připravenou besedu s videoprojekcí a dozvěděli jsme se hodně zajímavého o chráněných oblastech, zvířatech i květinách. Druhá část probíhala venku kolem chaty, kde jsme si vyzkoušeli formou „poznávačky", co vše o zvířatech víme. Odměnou za snahu bylo pro všechny krásné puzzle. Po obědě a nutném odpočinku jsme se vypravili směr – ČERNÁ HORA. Podívali jsme se až k televiznímu vysílači. Po návratu jsme si připravili ohniště, opékali vuřty, hráli jsme hry a soutěžili v malování na silnici. V sobotu ráno nás čekalo balení zavazadel, vyhodnocení úklidu pokojů. Každé z dětí získalo diplom za zdolání „horských vrcholů" a tužku se smajlíky na zápisy dalších příjemných zážitků z výletů.
Před odjezdem z Pece pod Sněžkou nesmělo chybět nakupování dárečků a dobrot.  Na výletě bylo prima a už se těšíme na prázdniny.

žáci 3. třídy, paní uč. Mgr. I. Peštáková, Mgr. M. Kubicová a paní Petrová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol