ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Ve čtvrtek ráno se vydali žáci třetí třídy na třídenní výlet do Pece pod Sněžkou. Zavazadla přepravili rodiče a my jsme jeli linkovým autobusem.

V Peci nás čekal první téměř 4 km výstup k „naší boudě" - NA LUČINÁCH. Ubytovali jsme se a hurá na oběd. Po odpočinku jsme vyrazili na naši první túru. Cílem bylo rašeliniště a Kolínská bouda. Na Kolínské boudě se děti potěšily se zvířátky. Chovají zde ovce, kozy a králíky. Využili jsme i trampolínu a různé prolézačky. Procházka rašeliništěm po dřevěných lávkách byla pěkná. Navečer na nás čekal pan Kovařík z horské služby, který měl pro nás připravenou přednášku s ukázkou záchranných akcí na horách. Po skončení besedy se všichni těšili na pokoje. Trošku nás „zlobila strašidla", nastalo velké stěhování z pokoje na pokoj, ale ukázalo se, že za podivnými zvuky je pouze vítr a praskání dřeva. Přesto někteří „vytrvalci" vydrželi do ranních hodin vzhůru a postarali se o hodně časný budíček.
Druhý den jsme zahájili rozcvičkou a po snídani přijela paní Máslová z Vrchlabí z KRNAPU. Měla pro nás připravenou besedu s videoprojekcí a dozvěděli jsme se hodně zajímavého o chráněných oblastech, zvířatech i květinách. Druhá část probíhala venku kolem chaty, kde jsme si vyzkoušeli formou „poznávačky", co vše o zvířatech víme. Odměnou za snahu bylo pro všechny krásné puzzle. Po obědě a nutném odpočinku jsme se vypravili směr – ČERNÁ HORA. Podívali jsme se až k televiznímu vysílači. Po návratu jsme si připravili ohniště, opékali vuřty, hráli jsme hry a soutěžili v malování na silnici. V sobotu ráno nás čekalo balení zavazadel, vyhodnocení úklidu pokojů. Každé z dětí získalo diplom za zdolání „horských vrcholů" a tužku se smajlíky na zápisy dalších příjemných zážitků z výletů.
Před odjezdem z Pece pod Sněžkou nesmělo chybět nakupování dárečků a dobrot.  Na výletě bylo prima a už se těšíme na prázdniny.

žáci 3. třídy, paní uč. Mgr. I. Peštáková, Mgr. M. Kubicová a paní Petrová

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol