ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

V pátek 17. 4. jsme v tomto školním roce naposledy navštívili Střední školu informatiky a služeb v rámci projektu Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v rámci Královéhradeckého kraje a vypracovali jsme další laboratorní práce v laboratořích školy.

V prvním úkolu si žáci ověřili redukční účinky vitamínu C, neboli antioxidační účinky kyseliny askorbové při reakci s dusičnanem stříbrným, s jodem a s Fehlingovým činidlem. V druhé části laboratorní práce pracovali s barevnými organickými sloučeninami, které svou barvu za určitých podmínek, např. při změně teploty, mohou svou barvu měnit. Tento oblíbený pokus připomíná svým průběhem chemický semafor. Ve třetí úloze měli žáci určit kyselost různých typů půd a doporučit vhodné ošetření vápněním. 

Mgr. Marta Mokrá, vyučující chemie

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol