ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Vzácný přírodní úkaz byl k vidění po celé České republice, na škole jsme se rozhodli uspořádat amatérské pozorování.

Připravili jsme projekci dalekohledem na desku opřenou o odpadkový koš, další projekci malým hvězdářským dalekohledem a na půjčení jsme dětem přichystali svářečská sklíčka a rentgenové snímky. O velké přestávce začal Měsíc ukrajovat sluneční kotouč a žáci byli u toho. Během 3. a 4. vyučovací hodiny se na dvorku školní družiny vystřídaly téměř všechny třídy a byly nadšeny tímto jevem. Někteří z nich viděli zatmění Slunce vůbec poprvé, na další částečné zatmění Slunce pozorovatelné z území ČR si musíme počkat do roku 2021, ale již v září uvidíme zatmění Měsíce. 

Mgr. Petr Novotný, Mgr. Vojtěch Hulík

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol