ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Africké děti si sněhuláka ve své zemi zřejmě nikdy nepostaví, mnozí z nich se ale ani nedostanou do školy.

Právě toto umocnilo snahu žáků Základní školy Podharť pomoci ke vzdělání dětem i tam, kde cesta do školy není samozřejmou a běžnou záležitostí, ale mnohdy nedostupným snem.  Ve dnech 10. – 13. 2. se žáci 2. stupně naší školy zapojili do 3. ročníku originální charitativní akce Sněhuláci pro Afriku (s podtitulem Děti pomáhají dětem) pořádané pod záštitou ministra školství, mládeže a tělovýchovy.  Forma pomoci organizaci Kola pro Afriku spočívá v tom, že se vybírá startovné 50,- Kč za každého postaveného sněhuláka.  Podharťské děti tak strávily odpoledne aktivně zábavnou činností plnou legrace na čerstvém vzduchu pod nemocnicí. Výtěžek této benefiční aktivity bude věnován na přepravu kol pro gambijské děti.

Mgr. Edita Vaňková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol