ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V neděli 1. 2. jsme vyrazili na lyžařský výcvik. Jeli s námi silní chlapi Peca, pan uč. Novas, pan uč. Hulík, Víťa, Adámek a naše zdravotnice Jarča.

Před ubytování na Juta chatě jsme nejdříve museli odnosit těžké krabice s jídlem a poté naše věci. Když jsme se ubytovali na krásné chatě, p. uč. Novas nám začal vyprávět dlouhou a naučnou přednášku. Přednášky byly každý den na jiné téma. Poté nám sdělil program na celý týden.
První dva dny jsme lyžovali a ti co lyžovat neuměli, se to postupně naučili. Třetí den jsme se vydali na celodenní túru na běžkách. Během náročné patnáctikilometrové túry jsme viděli a zažili spoustu pádů, po kterých se nám naštěstí nic nestalo. Večer jsme vyrazili na procházku do Špindlerova Mlýna. Po cestě jsme hráli spoustu zábavných her. Cestou na Labskou přehradu si Peca hrál na kuželky, kdy on byl koule, a my jsme byli kuželky, které shazoval do sněhu na kraji cesty. Díky Pecovi jsme se na chatu vrátili promočení, ale vychechtaní.
Čtvrtý den lyžařského výcviku jsme se rozdělili na dvě skupiny. Běžkaři a lyžaři. Běžkaři vyrazili na vzdálenou chatu Vrbatovku. Cestou zažili obrovskou sněhovou bouři jako Hanč a Vrbata. Naštěstí nezmrzli, Vrbatovku  našli a ohřáli se před návratem. Lyžařská skupina během odpoledne zažila opravdu velké drama. Jedna z našich lyžařek si zranila koleno. Viděli jsme pravou záchrannou akci horské služby, o které jsme měli shodou okolností předešlý večer přednášku.
Každý večer jsme měli kromě přednášky na programu různé zábavné hry, do kterých se zapojili všichni včetně učitelů. Každé ráno nás budil zpívaný budíček „Vstávej semínko holala“.
Ani jsme se nenadáli a byl tu poslední den a tím i konec našeho lyžáku. Část z nás stavěla sněhuláka v rámci akce „Kola pro Afriku“ a zbytek lyžoval. Bohužel však kvůli velkému větru po hodině a půl zastavili vleky a lyžovat se nemohlo. Vrátili jsme se na chatu, kde jsme uklidili, všechno jsme si sbalili a vydali se na zpáteční cestu. Lyžák se vydařil a domů se nám nechtělo. Bylo to SUPER! DĚKUJEME!!!

Eva Žižková, Vojta Kohout – 7. A

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol