ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

 

Ve středu 4. února jsme opět navštívili novou laboratoř ve Střední škole informatiky a služeb v rámci projektu na zkvalitnění výuky chemie.

Naše již třetí laboratorní práce v tomto školním roce se týkala organických sloučenin, kterými se nyní zabýváme i v hodinách chemie. V první dvouhodinové práci jsme zjišťovali vlastnosti a reakce karboxylových kyselin, se kterými se setkáváme i v běžném životě, např. kyselina citronová, octová, vinná a šťavelová. V druhé části jsme pracovali s různými sacharidy – glukosa, fruktóza, galaktosa, maltosa, laktosa a sacharóza. Pracovali jsme s Fehlingovým činidlem a zjišťovali účinky sacharidů. Demonstračním pokusem jsme zjistili účinky kyseliny sírové na sacharózu, a jak reaguje Lugolův roztok se škrobem v bramboře. Určovali jsme pH kyselin v citronu a jablku. 

učitelka chemie Marta Mokrá

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol