ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

V prosinci jsme se s družinkou prvňáčků z 1. A vydali do Městské knihovny Slavoj dvakrát. Nejprve jsme se zúčastnili „Pohádkoterapie",

která nám přiblížila adventní čas, čas vánoc a vánočních zvyků. Děti si s paní knihovnicí povídaly o Barboře, o tom jak vypadala a jaké dobroty nám nosí do punčochy. Dále si povídaly o svatém Mikuláši, který je patronem dětí stejně jako svatá Barbora. Mikuláš byl biskup a žil v Myře. Za svého života byl velmi oblíbený mezi lidmi, proslul svojí štědrostí k potřebným a chudým lidem. Nejvíce děti zaujalo povídání o vánocích a vánočních lidových zvycích.
Druhou společenskou událostí bylo setkání se spisovatelem Janem Opatřilem, který je autorem knih o Kapříkovi Metlíkovi. Zábavnou a hravou formou nás sympatický spisovatel seznámil s Kapříkem Metlíkem a jeho kamarády Kapříkem Břéťou a Kapříkem Šupinkou. Děti se dozvěděly o životě kaprů a dalších ryb v našich rybnících. První díl knihy má dvě volná pokračování Každý díl se odehrává v jiném vodním prostředí. Sám autor nám přečetl jednu kapitolu z prvního dílu a jednu kapitolu z druhého dílu knih. Dětem se nejvíce líbilo odpovídat na otázky, u kterých mohly křičet a hrát si s panem spisovatelem na kapříky. Přejeme Kapříkovi Metlíkovi co nejvíce spokojených čtenářů!

Bc. Martina Kuchařová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol