ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Naše devátá třída využila nabídky gymnázia zúčastnit se komponovaného programu aktivit z přírodopisu, chemie a fyziky.

Gymnázium představuje žákům základních škol všechny tři volitelné bloky, jež si studenti vybírají od druhého ročníku vyššího gymnázia: společenskovědní, jazykový a přírodovědný. V aule gymnázia ředitel PhDr. Ing. Petr Minář přivítal žáky ze dvou dvorských škol a řekl několik úvodních slov o škole. V rámci námi vybraného programu jsme postupně navštívili učebny chemie, přírodopisu a fyziky. Romantiku Vánoc jsme si vykouzlili zasněženým kopcem, světlem adventních svíček, přípitkem vlastnoručně vyrobenou limonádou a ohňostrojem, ale na chemický způsob. Navštívili jsme také novou chemickou laboratoř. V učebně přírodopisu jsme si věřili, jak známe naše obratlovce pomocí vzácných vycpanin. Nakonec nás čekaly demonstrační pokusy z fyziky na téma elektrické výboje v plynech. Našimi průvodci na gymnáziu byli RNDr. Jana Dobroruková, Mgr. Eva Polášková, Ph.D. a Mgr. Jakub Stránský. 

Mgr.Marta Mokrá

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol