ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V pondělí 15. září v 11:20 začala naše cesta do Anglie. Jeli jsme přes Německo a Belgii až do Francie, kde jsme se ve francouzském přístavu Dankerque nalodili na trajekt,

jenž nás přes Lamanšský průliv dopravil do anglického přístavu Dover už kolem sedmé hodiny ranní. Navštívili jsme krásné město Hastings, křídový útes Beachy Head, Portsmouth, kde si někteří z nás prohlédli repliku lodě Victory a ke konci dne jsme byli ubytování v ETAP hotelu. Ve středu ráno jsme se nasnídali a vyrazili do Windsoru, polovina z nás byla ve Windsor Castle  -  v největším obydleném hradu na světě, druhá polovina se procházela městem, avšak všichni viděli střídání stráží. Následně jsme se vydali do Londýna, kde jsme navštívili Natural History Museum, v němž jsme se setkali se školáky z Brna. Na konci dne jsme byli rozděleni do rodin. Ve čtvrtek jsme se projeli po Temži, navštívili jsme Tower a viděli korunovační klenoty, byli jsme v obchodním domě Primark, ve kterém si každý něco nakoupil. V pátek jsme navštívili 4D kino, London Eye a dokoupili si suvenýry. Při cestách autobusem k památkám nám paní průvodkyně vyprávěla různé historické pohádky spojené s Anglií. Během prohlídky Londýna jsme měli možnost vidět Tower Bridge, Houses of  Parliament, Buckinghamský palác, Hyde Park a další... V sobotu 20. září jsme se štastni vrátili domů.

 žákyně 9. třídy

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol