ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Na závěr školního roku vyrazila osmá třída na cyklistický výlet s cílem Rozkoš. Kola, slunce, koupání, rybaření, dobré jídlo a pití, grilování, hudba a hry - to byla odměna za celoroční školní práci.

Ve čtvrtek 19. 6. jsme předali naše zavazadla do opatrování paní Jizbové a vyrazili jsme na kolách směr Nová Ves, Kocbeře, Ferdinandov a Vlčkovice v Podkrkonoší. Zde jsme měli první velkou zastávku - manželé Školníkovi nás pozvali na nanuk. Pokračovali jsme směr Velká Bukovina, Chvalkovice a Miskolezy, po cyklostezce přes Větrník až do Ratibořic. Tady jsme si dali v pravé poledne oběd, opět dárek manželů Školníkových. Zamířili jsme  k zámku v Ratibořicích, k Sousoší Babičky s dětmi od O. Gutfreunda a k Viktorčinu splavu. Po tomto "poledním klidu" jsme jeli přes Zlíč až do autokempu Rozkoš. Odpoledne jsme si užívali zaslouženého odpočinku u vody a u chatek. Manželé Jizbovi nám přivezli naše zavazadla a dřevo na opékání. Také nám společně s paní Valáškovou upekli výbornou bábovku a koláč. Večer si děti grilovaly a mnohým se i přes velký sportovní výkon nechtělo spát. Ráno po snídani v kempu jsme předali opět svá zavazadla k odvozu, nafoukli kola a přestřihli zámek na kole. Cestu domů jsme začali přes Českou Skalici okolo Barunčiny školy přes Říkov, Doubravici u České Skalice, Zvole a Rychnovek do Jaroměře. Po cyklostezce přes Brod, Kuks do Stanovic, kde jsme si ve Šporkově Mlýně udělali dešťovou přestávku.
Po občerstvení jsme pokračovali do Žirče, zde nás bohužel zastihl další déšť před konečnou „stanicí“ Dvůr Králové nad Labem. Děkuji svým žákům za vzorné chování na cestě, za to, že rychlejší cyklisté počkali na pomalé a v případě potřeby pomohli s opravami. Všichni moc děkujeme Jizbovým, Školníkovým a Valáškovým za pomoc s organizací výletu. A já děkuji paní učitelce Codrové za naplánování trasy.

      Mgr. Marta Mokrá

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol