ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

29. 5. 2014 se 4. B vypravila do pravěku. Byla to cesta plná nástrah, ale nakonec jsme dorazili do plánovaného cíle i zpět…

Ráno nás po týdnu slunečných, teplých dní přivítal hustý, vytrvalý déšť. I přesto dorazili všichni. Po radostném setkání jsme se zabalili do pláštěnek a vyrazili na exkurzi do safari kempu. Posilnění a zvědaví jsme se seznámili s nejstaršími dějinami Země prostřednictvím obrazů Zdeňka Buriana v galerii ZOO.
Dále pak naše cesta pokračovala do Archeoparku ve Všestarech, kam nás dopravil malý autobus. Na místě se nás ujala velmi vlídná, sympatická a vzdělaná paní průvodkyně. Barvitě a zajímavě nás vtáhla do života pravěkých lidí, seznamovala nás s jejich způsobem života, s nástroji, zbraněmi... V neposlední řadě nám také popsala některé způsoby práce archeologů. Děti poznávaly různé předměty a pokoušely se přijít na to, k čemu sloužily a z jaké doby pocházejí. Nakonec si zkusily vlastnoručně kamenem „rozemlít“ zrna obilí nebo obrousit kámen. Po procházce replikou několika pravěkých obydlí z různých období jsme se pomalu vrátili zpět do roku 2014. I přes nepřízeň počasí nás výlet potěšil a mnoho zajímavého jsme se dozvěděli.
Nakonec bych chtěla moc poděkovat „babí", která si vzala dovolenou, aby mi pomohla hlídat a ochraňovat mě svěřenou „tlupu".

Mgr. Lenka Buřvalová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol