ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Obsah pojmu poutník bude pro většinu dětí 2. stupně naší školy po pátečním dopoledni už jistě srozumitelný, neboť vyprávění, kterého byly děti přítomny, oslovilo řadu srdcí. Se zaujetím hltaly každé slovo osobních zážitků mladého a přesto o zkušenostmi tolik obohaceného člověka, který, ač povolání informatik,

dokázal, že technické a logické myšlení vůbec nemusí odporovat rozvoji duchovního pohledu na svět kolem sebe. Po téměř dvouhodinovém promítání, obohaceném o zážitky z tradic a povah různých národů, jsme s ním prošli celou 16 000 km dlouhou pouť s karimatkou a batohem na zádech., kterou se rozhodl bez dlouhých příprav v roce 2010 absolvovat.  Ze Dvora Králové jsme sledovali jeho cestu až do poutního místa ve Španělsku - Santiaga de Compostela, pak do Říma a Jeruzaléma. Dozvěděli jsme se, že po dvou a půl letech se vrátil do rodného města, aby si vytyčil další cíl - vyrazit opět od vesnice k vesnici a od města k městu, tentokrát se symbolickým mírovým poselstvím, které začalo před naší školou 30. 5. 2014 a jehož jsme mohli být spolu se zástupci města přítomni. Jsme na to náležitě hrdi.
První strom míru jsme společně zasadili, je tedy symbolickým počátkem další pouti, tentokrát na sever. Popřáli jsme poutníkovi hodně štěstí na nové cestě a zároveň se rozhodli, že jej díky moderní technologii budeme na této cestě společně provázet, sledovat a zaznamenávat si jeho úspěchy v našem novém školním projektu. Tak tedy, hodně štěstí a držíme pěsti!

 Mgr. Stanislava Vojtíšková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol