ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Dnes jsme si s dětmi přečetli příběh o Drápkovi, který si vzal sám tatínkovy léky na bolest hlavy, a málem to s ním špatně dopadlo.

Nebýt rychlého zásahu doktora a kamaráda Čertíka, mohl i umřít. Tato lekce navazuje na lekci: Jak Fouska bolelo bříško, kde jsme s dětmi diskutovali o nemocech, léčení, lécích, receptech, příbalových letácích a o lékařích. Dnes jsme se zaměřili na správné dávkování a užívání léků. Povídali jsme si o tom, že není možné si lék brát bez porady s dospělým, měnit dávku léku než jak nám doporučil lékař nebo jak je uvedeno na příbalovém letáku. Zamysleli jsme se nad nebezpečím vzniku závislosti na lécích. Mluvili jsme o hospitalizaci v nemocnici a výplachu žaludku. V příští lekci si k tomuto tématu provedeme práci ve skupinách - stavění věže z kostek a hru pro jednotlivce - ohýbání špejle. Obě aktivity nám vymodelují hranici mezi "akorát" a "moc", která je velmi nepatrná. A stejné je to s nevhodným užíváním léků. 

Mgr. Marta Mokrá, metodik prevence

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol