ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V této lekci jsme si s dětmi povídali o tom, jak kocourka Fouska bolelo bříško a co by se stalo, kdyby dostal špatný lék.

S dětmi jsme si povídali, jak to vypadá, když jsme nemocní a jak se to projevuje. Kdo se o nás stará, kde a jak máme uložené léky. Povídali jsme si o tom, že každá nemoc potřebuje speciální léčení a lékaře – odborníka. Ordinovat a podávat léky mohou pouze osoby, které jsou k tomu určeny. Mluvili jsme o tom, kde se léky kupují a že na některé musíme mít recept. Vysvětlovali jsme si, čím se zabývají některá specializovaná lékařská oddělení a co to znamená určit diagnózu. Hledali jsme důležité informace na příbalových letácích některých léků. Mluvili jsme o nežádoucích účincích léků. Léky se nesmí užívat bez přečtení návodu
a nikdy se nesmí užívat léky, které jsou určeny pro někoho jiného.

Marta Mokrá, metodik prevence 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol