ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

MATEMATICKÝ KLOKAN 2014
I tento školní rok, se žáci naší školy zúčastnili mezinárodní matematické soutěže, Matematický klokan, která probíhá ve čtyřech kategoriích.

Nejmladší matematici kategorii Cvrček, do které patří druhé a třetí ročníky, řešili během hodiny18 úloh. Nejúspěšnější byli Markéta Žižková z 3. A s 85 body z 90 možných a s 84  body Karolína Bartošová a Kateřina Kubíčková také z 3. A.
V kategorii Klokánek, tj. čtvrté a páté ročníky základní školy, již žáci řešili 24 úloh. Nejlepšího bodového výsledku dosáhl Marek Malich z 5.A (83 bodů ze 120), Michaela Smíšková (70 bodů) a Adéla Hermanová a Karolína Hošková (obě 69 bodů).
Šesťáci a sedmáci porovnali své znalosti v kategorii Benjamín. Matěj Poličanský z 6.A dosáhl 70 bodů ze 120, Jan Mencl ze 7. třídy 66 a Eva Žižková z 6.A 65 bodů.
Nejstarší kategorii na ZŠ tvoří osmáci a deváťáci - Kadeti. Nejlepšího bodového hodnocení dosáhli žáci z deváté třídy - Jaroslav Guzan 68 bodů, Vojtěch Krýza 65 a Filip Kaplan 62 bodů.
Celkové výsledky budou zpracovány do statistiky a odeslány ke zpracování krajskému důvěrníkovi soutěže. Opět dostaneme v červnu zprávu, zda byli naši žáci úspěšní v rámci okresu nebo kraje jako v loňském školním roce. Ostatní výsledky žáků budou vyvěšeny na nástěnce na chodbě školy do 15. dubna, kdy budou probíhat třídní schůzky na naší škole.
 
ŠKOLNÍ KOLO PYTHAGORIÁDY
Matematická soutěž Pythagoriáda je určena všem žákům 5., 6., 7. a 8. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Úlohy této soutěže vycházejí ze znalostí matematiky odpovídajících ročníků. Zúčastnit se může každý žák - není nutné být matematickým talentem.
Na naší škole proběhlo školní kolo v únoru v rámci vyučovacích hodin matematiky. Výsledky byly slabé, a proto jsme se rozhodli v rámci hodin matematiky začleňovat úlohy z této soutěže do domácí přípravy žáků a do vyučovacích hodin.
Přesto byli žáci, kteří dosáhli pěkných výsledků a budou naši školu reprezentovat na okresním kole v Trutnově v květnu. V pátých třídách to byli Klára Pešková, Jan Ryba a Marek Malich. V šestých třídách Eva Žižková, Dominika Rezková a Daniel Šmíd. V sedmé třídě Klára Krejcarová a Jan Mencl a v osmé třídě Jakub Kejzlar.
 
ŠKOLNÍ KOLO MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY
V březnu jsme vyhodnotili školní kolo další matematické soutěže pro žáky 5. až 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.
V kategorii pátých ročníků byli úspěšní řešitelé Vojtěch Flídr, Kateřina Demlová, Anna Eva Dušánkovy, Karolína Hošková a Dita Mádlová, v šestých třídách byla jedinou úspěšnou soutěžící Eva Žižková, v sedmé tři žákyně Tereza Hulíková, Markéta Holmanová a Adéla Zajícová a všichni postoupili do okresního kola. Z osmé a deváté třídy se nikdo soutěže nezúčastnil.
V kategorii Z5 a Z9 proběhlo již v lednu okresní kolo v Trutnově, ale nominovaní žáci zde neuspěli. V dubnu proběhne okresní kolo v kategoriích Z6, Z7 a Z8. Budeme našim žačkám držet palce!

Mgr. Marta Mokrá, učitelka matematiky

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol