ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V úterý dne 4. 3. 2014 naše škola opět pořádala tradiční Podharťský masopust i s průvodem a charitativní sbírkou. Téměř všichni naši žáci a učitelé se oblékli do tradičních kostýmů a v 9:00 vyrazili směr náměstí T. G. Masaryka ve Dvoře Králové, kde bylo vyvrcholení akce.

Pečlivé přípravy začaly už ráno. Vzorní a šikovní deváťáci se ujali kuchyně, a tedy škrabání brambor a obalování vepřových řízků k obědu. Když bylo vše hotovo, všichni jsme se sešli před školou a v čele s papírovou nevěstou, ženichem, vodníkem a vepřem jsme úspěšně zahájili náš masopustní průvod. Jako každý rok jsme cestou rozdávali koláče, na křižovatkách zpívali a radovali se z přicházejícího jara. Nejlepší masky měli jako již tradičně ti nejmladší z nás - a to od medvědů, vodníků, kominíků, princezen a dědků až po čarodějnice a kouzelníky. Na náměstí, kde letos byly i ostatní školy, jsme dostali rozchod a plnili úkoly na téma masopustu, k nimž nám zpívali 'zpěváci' ze ZUŠ. Po příchodu do školy nás čekal oběd, který byl zdarma, a to česnečka a vepřový řízek s bramborem. Celá akce se i letos vydařila, počasí nám přálo, masky byly úžasné. Doufáme tedy, že se z této akce stane tradice a v následujících letech se můžeme těšit na její vyvrcholení v centru města.

Aneta Baudyšová, žákyně 9. třídy

 

 

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol