ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

Ve středu 29. 1. 2014 se žáci obou pátých tříd zúčastnili výletu do hradecké hvězdárny.

Vyjížděli jsme v osm hodin ráno, po cestě jsme se stavili na snídani, a před desátou jsme se již hlásili na místě. První část se konala v přednáškovém sále. Zkušený pan průvodce poutavě vyprávěl o sluneční soustavě, ale i o dalekém vesmíru. Naše žáky prověřoval otázkami a ti si vedli velice dobře. Po skončení přednášky s promítáním jsme se vydali do chladné hvězdárny k dalekohledu. Bohužel jsme přes velkou oblačnost neměli možnost vidět projekci Slunce na plátně. Přes zastávku u telluria, které známe i z naší školy, jsme pokračovali do planetária. V kupolovité místnosti se nám nad hlavami promítala celá noční obloha se souhvězdími, planetami, kometami i meteory. Na závěr děti utratily nemalé peníze za suvenýry s kosmickou tematikou. I když nás pan průvodce označil za nejupovídanější skupinu, s učitelkami jsme se shodli, že byli žáci hodní, pozorní, zvídaví, a jistě si z výletu odnesli mnoho zážitků i vědomostí.

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol