ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

Dětmi z druhé třídy pokračujeme i po zimních prázdninách v programu Kočičí zahrada zaměřeném na rozvoj sociálních dovedností dětí.

Nejdříve jsme si připomněli minulý příběh o magickém lektvaru, o tom, kdy se cítíme šťastní a nešťastní, co můžeme dělat pro to, abychom byli dobře naladěni. Dnes jsme si přečetli příběh, ve kterém se kocourek Pantoflíček bál tmy. Přečetli jsme si, jak mu moudrý Mourek poradil a Drápek ublížil. S dětmi jsme hodnotili chování všech kočičích hrdinů. Společně jsme si povídali co je to strach, proč vzniká, jaké má podoby, jak strachu předcházet, jak ho zvládat a s kým můžeme o strachu mluvit. Ve skupinách děti psaly, čeho se bojí a hledaly co je pro ně nejhorší strach. Nakonec navrhovaly, jak si poradit se strachem z pavouků, se strachem o nemocného psa, se strachem, že nám někdo ublíží a se strachem být v lese. 

Mgr. Marta Mokrá, školní metodik prevence

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol