ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V pátek, dne 29.11., jsme opět navštívili zdejší SŠIS za účelem další laboratorní práce z chemie. Tentokrát jsme vytvářeli tzv. srážecí reakci,

která vznikla smícháním dusičnanu stříbrného spolu s roztokem chloridu sodného. Ve zkumavce nám tedy vznikla šedobílá sraženina chloridu stříbrného. Naučili jsme se zapisovat iontové rovnice srážecích reakcí. Ve druhé části jsme v rámci učiva o redoxních reakcí připravovali reakcí dusičnanu stříbrného a obyčejného měděného drátku ryzí stříbro. Při tomto pokusu jsme ve zkumavce pozorovali, jak se na měděném drátku vylučuje stříbro jako „stříbrný strom“. Dále jsme si založili tzv. chemikovu zahrádku. A na závěr jsme díky vaření směsi hliníkové mince, vody a hydrogenuhličitanu sodného vytvořili roztok, ve kterém jsme vyčistili své znečištěné stříbrné šperky. I tato návštěva střední školy byla zajímavá, laboratorní práce se nám povedly a těšíme se na příští návštěvu. 

Aneta Baudyšová

chlab 07

chlab 08

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol