ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

Ve čtvrtek 28. 11. se druháčci U Štaflíka a Špagetky sešli ve škole znovu večer. Čekalo je spaní ve škole plné překvapení.

V 18. hodin bylo první překvapení. Za dětmi přijela paní spisovatelka Anna Birke -  Semeráková, která si připravila pro děti besedu plnou vyprávění obrázků a dárečků. Beseda byla o pohádkách z knih, které paní spisovatelka napsala – Moudré pohádky vesmírných skřítků. Tyto pohádky vypráví o mezilidských vztazích. Podle znamení, ve kterých se děti narodily, se seznamovaly s příběhy. Setkání bylo velmi příjemné, doplněné malými pomocníky, kteří dětem ukazovali obrázky a paní Jirouškovou, která dětem přiblížila předvánoční atmosféru pomocí aromaterapie. Beseda byla pěkná a každé z dětí si schovávalo povídání s obrázkem svého znamení a záložku do knížky. Chvíli jsme si odpočinuli a po večeři, kterou nám připravili v restauraci U Pastvů byly děti netrpělivé, kde jsou ti slibovaní skřítkové. První zpráva od skřítků bylo hledání pokladu, kdy obě skupiny chlapců a děvčat našly zlaté mince a další zprávu od skřítků. Hurá do tělocvičny. Tančilo a soutěžilo se na pohádkovou hudbu. Hodin bylo hodně, tak ještě nějakou dobrůtku a šup do pelíšků – v naší třídě. Někteří poslouchali pohádku, jiní si malovali nebo hráli hry. Byl to večer plný zážitků a skřítkové nám zanechali další zprávičku a tou byla pohádková knížka. Tak putování za vesmírnými skřítky nekončí, budeme se s nimi setkávat celý rok. Jak? Čtením jejich pohádkových příběhů. Rádi bychom poděkovali všem maminkám, které nám připravily dobroty na snídani a svačinku, a paní učitelce Kubicové a paní vychovatelce Prouzové za pomoc při celé naší akci. Těšíme se na další společné akce.

žáci 2. třídy a paní učitelka Mgr. Ivana Pešťáková  

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol