ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Kdysi dávno, když ještě velký Manitou vanul lesy a prériemi, všechny stromy zůstávaly i na podzim zelené.

Tak takhle začínala podzimní pohádka „Proč modřín na podzim opadává", které se zúčastnili v knihovně žáci z družinky 3. B. Pohádka byla o sýkorce modřince, která hledá místo kam by se ukryla před zimou. Chtěla se ukrýt  ve velkém košatém dubu, ale ten jí vyhnal. Zastavila se ještě na větvi javoru, v koruně břízy, u buku, osiky a u modřínu, ale žádný strom ji nechtěl schovat před zimou a vichrem. Uplakaný ptáček se nakonec schoulil na větvi veliké borovice, která ptáčka schovala. Veliký Manitou se dozvěděl o tom, jak listnaté stromy nepomohly sýkorce. Velice se rozzlobil a listnaté stromy a modřín potrestal tím, že budou na podzim opadávat a tím pocítí na vlastní kůži zimu, chlad, větry a mrazy. Děti zábavnou formou poznávaly listnaté a jehličnaté stromy. Na pracovních listech vybarvovaly listy stromů, které slyšely při vyprávění pohádky. Dále mohly nakreslit jehličnatý strom a sýkorku modřinku. Podzimní pohádky se dětem líbily a už se těšíme na zimní pohádku!

Bc. Martina Kuchařová 

poh01

poh02

poh03

poh04

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol