ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

Kdysi dávno, když ještě velký Manitou vanul lesy a prériemi, všechny stromy zůstávaly i na podzim zelené.

Tak takhle začínala podzimní pohádka „Proč modřín na podzim opadává", které se zúčastnili v knihovně žáci z družinky 3. B. Pohádka byla o sýkorce modřince, která hledá místo kam by se ukryla před zimou. Chtěla se ukrýt  ve velkém košatém dubu, ale ten jí vyhnal. Zastavila se ještě na větvi javoru, v koruně břízy, u buku, osiky a u modřínu, ale žádný strom ji nechtěl schovat před zimou a vichrem. Uplakaný ptáček se nakonec schoulil na větvi veliké borovice, která ptáčka schovala. Veliký Manitou se dozvěděl o tom, jak listnaté stromy nepomohly sýkorce. Velice se rozzlobil a listnaté stromy a modřín potrestal tím, že budou na podzim opadávat a tím pocítí na vlastní kůži zimu, chlad, větry a mrazy. Děti zábavnou formou poznávaly listnaté a jehličnaté stromy. Na pracovních listech vybarvovaly listy stromů, které slyšely při vyprávění pohádky. Dále mohly nakreslit jehličnatý strom a sýkorku modřinku. Podzimní pohádky se dětem líbily a už se těšíme na zimní pohádku!

Bc. Martina Kuchařová 

poh01

poh02

poh03

poh04

 

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol