ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

Pohádkoterapie nebo terapie pohádkou? Obojí je správně, a my jsme se na takovou terapii v pátek 9. 11. 2012 vydali s družinkou 2. B do Městské knihovny Slavoj.

Nejprve jsme si povídali o tom, jaké pohádkové postavy v pohádkách vystupují. Děti jmenovaly kladné hrdiny, jako jsou princové, princezny, ale i záporné postavy a nadpřirozené bytosti. Nejprve dětem přečetla pohádku paní ředitelka. Děti musely dávat velký pozor, neboť na konci se jich zeptala na děj pohádkového příběhu. Z křížovky, kterou děti vyluštily, se dozvěděly název oblasti, ze které pochází pohádka určená pro páteční terapii. Byly to "Katalánské pohádky". Potom se děti pohodlně usadily do připravených kožených vaků a poslouchaly a poslouchaly. Do družinky jsme si zapůjčili knihu, která nás tentokrát zavede do světa draků, obrů, skřítků, elfů a jiných nadpřirozených bytostí. Už se s dětmi těšíme na předčítání z knihy a na výtvarné ztvárnění nějaké "příšerné" bytosti!

Bc. Martina Kuchařová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol