ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

V termínu od pondělí 6. 5. 2013 do středy 8. 5. 2013 prožila 4. B ve Středisku ekologické výchovy a etiky Rýchory SEVER v Horním Maršově.

Po příjezdu, uvítání a vybalení si věcí jsme se posilnili vynikajícím obědem v nedaleké restauraci, kde nám naservírovali bramborovou polévku, kuřecí plátek s rýží. Po poledním klidu jsme první část odpoledního programu strávili v klubovně, kde jsme hráli seznamovací hry a na druhou část jsme vyběhli ven hrát týmové hry. Tyto hry jako např. Proplétání duše, Na kosmonauty, Na slepého koně apod. byly vtipné a zábavné a děti si při nich užily mnoho zábavy. Nakonec jsme si společnými silami rozlili zázračný nápoj, se kterým jsme si slavnostně připili na zdar zdejšímu pobytu. K večeři si děti pochutnaly na špagetách a jako dezert se podávala borůvková buchta. Pan vrchní byl pěkný šprýmař a moc hezky se k dětem choval. Po kratičké procházce a odpočinku jsme zahájili večerní program zaměřený na řemesla. Děti si vyrobily mýdlo s bylinkami, levandulový polštářek, dřevěný knoflík a pána hor Krakonoše z papíru. Druhý den na nás čekal opět nabitý program. Po vydatné snídani jsme celé dopoledne hráli simulační hru U jezera. K obědu na nás čekala zeleninová polévka a řízek s bramborem. Po poledním klidu jsme strávili celé odpoledne venku zkoumáním kvality vody tzv. biomonitoring v místním Lysečinském potoce. Děti musely nalovit co nejvíce druhů bezobratlých živočichů, správně je podle klíče určit a zařadit, shromáždit o nich co nejvíce informací a vyhodnotit je. Tento styl výuky skrze vlastní prožitky dětí byl velice přínosný. Děti byly opravdu nadšené, když se v obrovských gumákách s gumovými kalhotami pro rybáře mohly brouzdat potokem. Po chutném zeleninovém rizotu a muffince jsme přistoupili k večernímu programu. Po smyslových hrách byl dětem promítnut dokumentární film o lýkožroutovi, při němž měly získávat chybějící informace v přírodovědném kvízu. Na závěr si lýkožrouta vydávajícího své typické zvuky při letu vyrobily z korku, kolíčku na prádlo a z papíru. Třetí den jsme se ráno posilnili vánočkou, zhodnotili jsme v komunikativním kroužku celý pobyt a rozloučili se s lektory Míšou, Mírou a Kubou, kteří nás těmito dny provázeli. Děti obdržely drobné dárečky, sbalily si věci a připravili se na náročný výlet na místní hrad Aichlburg. Po zakoupení suvenýrků v galerii Veselý výlet se už unavené, ale velice spokojené děti po druhé hodině odpolední vrhaly do náručí rodičů.                                      

Mgr. Lenka Paťavová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol