ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Jednoho krásného dubnového dne jsme se s dětmi z 1.-4.třídy ZŠ PODHARŤ rozjeli do střediska enviromentální výchovy RUCE do Křinic. Dostalo se nám vřelého přivítání panem Petrem Uzlem a dalšími členy střediska.

Po seznámení se s prostředím a s programem jsme se posilnili na naši první výpravu. Cestou na mufloní a kozí farmu nás provázela místní básnířka a fotografka Mgr. Věra Kopecká. Její vyprávění o zdejším kraji bylo pro všechny poučné a zajímavé. Některé děti po desetikilometrové túře překonaly samy sebe a tím nás příjemně překvapily. Po dobré večeři nás navštívil pan Martin Šleis-bývalý starosta Křinic, který nám velmi příjemným způsobem přiblížil historii obce a její nynější život. Jelikož pan Šleis je členem zdejšího mysliveckého sdružení, vyprávěl i zajímavé historky se zvířaty.

Druhý den jsme zahájili opět turistikou. S naším průvodcem, bývalým pracovníkem CHKO, panem Kopeckým jsme se vypravili skrz Broumovské stěny k chatě Hvězda a kapli sv. Marie Sněžné, kde se nám otevřel nádherný pohled na hraniční hory. Odpoledne bylo zasvěceno tradičním řemeslům, především tkaní na hřebenu, brčkách a kolících, drátkování, práce s papírem a ubrouskovou technikou. Děti byly velmi zručné, a proto si odvezly domů spoustu výrobků. Poslední večer jsme si zazpívali s kytarou.

Loučili jsme se jen velmi neradi, protože jsme zde zažily skutečně příjemné chvíle v krásné přírodě s milými lidmi. Rádi se sem zase někdy podíváme.

Mgr. H. Havlíčková, Mgr. Š. Ruprichová, Mgr. L. Paťavová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol