ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Svatá Kateřina malebnou náruč má! Toto si již čtvrtý podzim připomínáme na již tradičním sportovním kurzu žáků ZŠ Podharť. Letošní osmáci ani přes prázdniny nezapomněli, co je bude čekat hned v začátku školního roku a jako hejno dychtivých kobylek nalétli v úterý 11. září před školu.

Křídla vyměnili za horská kola a ta je měla donést doslova přes hory, doly, černý les na Svatou Kateřinu. Již cesta byla náročná, neboť proč jezdit po silnici, když se dá oklikami jet těmi nejkrásnějšími zákoutími Hartského lesa. A protože jsme podharťáci, vzali jsme to důkladně. Dvacetičlenný peloton se prodíral svižně lesy a po půldenním putování dorazil utrmácen k cíli. Náročnost jízdy vyvolal pohled na naši skupinu při vjezdu do kempu. Od hlavy až k patě zablácení cyklisté budili veselé pohledy obyvatel kempu a zákaz vstupu do jídelny – před očistou jsme jedli venku. Největší adrenalinovou jízdu zažila asi Terka, která po pádu vyfasovala pro zkrášlení dva stehy na koleně. Ale i ona to vzala s úsměvem na důkaz, že nejsou žádné bačkory.

Než jsme se stačili pořádně rozkoukat po krásném prostředí autokempu, bylo tady další povyražení. Postarala se o ně opice v kleci, která sebrala Lucce brýle z očí a s chutí se do nich pustila. Že jde jíst sklo jsme netušili! Výčet karambolů završili třetí den hoši, když se díky svému netradičnímu manévru převrátili s kanoí a hupli do ledové vody místního rybníka.

Jinak vše probíhalo podle plánu, a tak jsme splnili všechny sportovní i kulturní činnosti, které jsme si naplánovali. Největším zážitkem byla výuka horolezeckých disciplín na Slučích kamenech a na tvrzišti Bradlo. Závod v orientačním běhu po pětikilometrové trati s buzolou byl pro některé jedince také velkým cílem – zabloudili a o hodinku si běh protáhli pouze Áďa s Ivetou. Pobavili jsme se dobře i u dalších sportů – kanoistice , střelbě, kopané, badmingtonu, přehazované, houpání, nohejbale, ale i večer u táboráku s písničkami a "městečkem Palermem". Na závěrečný večer nám pan Velecký připravil venkovní diskotrysko, kde proběhlo nádherné vystoupení bývalého žáka Kuby v brejku. Toto vzali jako výzvu i oba naši páni učitelé a předvedli na betoně k pobavení všech také několik nepovedených kotrmelců.

Týden utekl jako voda a domů se opravdu, ale opravdu nechtělo. Byl to prostě, jak prohlásil Martin Pavelka "mrtě hustej mazec". Takže zase za rok – krásná Kateřino.

Mgr. Petr Novotný

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol