ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

...anglického jazyka i managementu doslova rovnýma nohama. Naši prvňáci sice neuměli 3. září číst ani psát, zato si však s sebou přinesli do začátku školní docházky svou zvídavost a bezprostřednost, základní předpoklady pro oba nabízené předměty. Hravou a zábavnou formou již zvládli základní komunikační situace v anglickém jazyce.


Pomocí mnemotechnických pomůcek rozvíjejí slovní zásobu a upřesňují správnou výslovnost. Děti se zapojují do výuky aktivně i s radostí, a proto přirozeně získávají základy pro další studium cizího jazyka. V managementu pro změnu naprosto bez zábran konverzují v mateřském jazyce, dokáží se ostatním krátce představit a povědět o svých zálibách, rozvíjejí své rytmické cítění, schopnost improvizace i fantazie, zapojují smyslové orgány, které často opomíjíme. Hravou formou cvičí též paměť, učí se zdravě nejen sebeprosazovat, ale také upozadit se a v rámci cvičení důvěry spolupracovat či nést zodpovědnost za ostatní. Nyní začínají několikahodinový blok, zaměřený na rozvoj logiky a podnikavého myšlení. Management je předmětem, kde může být každý v rámci svých možností úspěšný, a to je hlavním cílem nového předmětu.

Mgr. Edita Vaňková, ředitelka školy

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol