ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

V pátek 7. 12. nastal pro žáky 8. a 9. třídy velmi očekávaný den. Ti, kteří se učí německy, měli možnost navštívit vánoční trhy v německých Drážďanech.

Výlet naplánovala paní učitelka Lahučká, která se nakonec nemohla zúčastnit, protože onemocněla. Vyjeli jsme tedy s paní učitelkou Haasovou a panem učitelem Novotným, kteří se zastoupení zhostili na výbornou.

Naše cesta začala v časných ranních hodinách, protože před námi bylo mnoho kilometrů a hodin strávených v autobusu. Nudu jsme si krátili různě. Někdo si četl, jiný zpíval, poslouchal mp3, někdo koukal na film. Během cesty jsme minuli mnoho kruhových objezdů, které se nám natolik líbily, že jsme si hlasitým potleskem u několika z nich vyžádali objetí hned dvakrát.

Po vytouženém příjezdu jsme si prohlédli břeh "Elbe" a nejzajímavější architektonické památky. Nejvíce se nám líbil Zwinger a Frauenkirche, který byl nedávno otevřen pro veřejnost. Po "kulturní vložce" jsme šli s nadšením nakupovat na tradiční Dresdner Striezelmarkt. Stánků tam bylo opravdu hodně, mnoho z nich bylo opravdu krásně nazdobených. Vánoční atmosféra na nás dýchala z každého koutu. Poslouchali jsme vánoční koledy, ochutnávali tradiční německou štolu a pili Kinderpunsch.

Každý z nás si domů odvážel spoustu nových zážitků a drobných dárků. Přestože byla mrazivá zima, výlet jsme si velmi užili. Děkujeme všem našim vyučujícím, kteří pro nás návštěvu u sousedů zorganizovali. Doufáme, že se do Německa opět za rok vrátíme.

za účastníky zájezdu Aneta Baudyšová a Káťa Lahučká

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol