ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

V pátek 7. 12. nastal pro žáky 8. a 9. třídy velmi očekávaný den. Ti, kteří se učí německy, měli možnost navštívit vánoční trhy v německých Drážďanech.

Výlet naplánovala paní učitelka Lahučká, která se nakonec nemohla zúčastnit, protože onemocněla. Vyjeli jsme tedy s paní učitelkou Haasovou a panem učitelem Novotným, kteří se zastoupení zhostili na výbornou.

Naše cesta začala v časných ranních hodinách, protože před námi bylo mnoho kilometrů a hodin strávených v autobusu. Nudu jsme si krátili různě. Někdo si četl, jiný zpíval, poslouchal mp3, někdo koukal na film. Během cesty jsme minuli mnoho kruhových objezdů, které se nám natolik líbily, že jsme si hlasitým potleskem u několika z nich vyžádali objetí hned dvakrát.

Po vytouženém příjezdu jsme si prohlédli břeh "Elbe" a nejzajímavější architektonické památky. Nejvíce se nám líbil Zwinger a Frauenkirche, který byl nedávno otevřen pro veřejnost. Po "kulturní vložce" jsme šli s nadšením nakupovat na tradiční Dresdner Striezelmarkt. Stánků tam bylo opravdu hodně, mnoho z nich bylo opravdu krásně nazdobených. Vánoční atmosféra na nás dýchala z každého koutu. Poslouchali jsme vánoční koledy, ochutnávali tradiční německou štolu a pili Kinderpunsch.

Každý z nás si domů odvážel spoustu nových zážitků a drobných dárků. Přestože byla mrazivá zima, výlet jsme si velmi užili. Děkujeme všem našim vyučujícím, kteří pro nás návštěvu u sousedů zorganizovali. Doufáme, že se do Německa opět za rok vrátíme.

za účastníky zájezdu Aneta Baudyšová a Káťa Lahučká

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol