ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

V minulém týdnu navštívil naši školu pan profesor a spisovatel James Bravewolf. Většinu z nás asi napadne. "Kde se tu vzal?" Byla to i jedna z prvních otázek od dětí.

Údajně James při svém putování po Evropě zabloudil v Rakousku, a jak hledal cestu, došel až do Čech, kde potkal pěknou paní učitelku, ta se ho ujala, uvařila mu guláš s českými knedlíky a pan profesor se rozhodl u ní zůstat a poznat školu, kde učí. Realita je trošku jiná, proč však nevěřit na pohádky.

Prošel téměř všemi třídami od 1. stupně až po 2. stupeň. Při jeho vstřícném a milém přístupu se děti rychle přestaly ostýchat mluvit anglicky a zaplavily Jamese různými dotazy. Ze setkání odcházely obě strany spokojené a obohacené o nové informace a zkušenosti. Doufáme, že společné setkání nebylo naposledy.

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol