ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Stalo se tradicí, že každý rok se žáci osmé třídy ZŠ Podharť účastní sportovního kurzu, místem jeho konání je kemp Svatá Kateřina.

My, letošní osmáci, jsme za krásného, ještě letního počasí prověřovali svou fyzickou kondici ve dnech 16.-18. září. Náš třídní peloton vyrazil ve středu v časných ranních hodinách od budovy školy v Podharti a ubíral se po trase: Dvůr Králové, Nemojov, Mostek, Debrné, Svatá Kateřina. Cesta trvala tři a půl hodiny a obešla se bez zranění i defektů na našich dopravních prostředcích.

Po příjezdu na Svatou Kateřinu jsme se hned ubytovali v chatkách, ani jsme se nestihli rozkoukat a už nás čekala další adrenalinová činnost: zdolání skály horolezeckou technikou. Tento pokus všichni přežili, proto o náš život učitelé usilovali ještě na vodě, posadili nás do kánoí a my pádlovali a pádlovali... Slunko se schovávalo za obzor, když jsme se rozběhli do blízkého lesa pro dřevo na večerní táborák. U ohně jsme zažívali tu pravou tábornickou pohodu, vyprávěli si vtipy a zpívali písničky. Spát se nám jít nechtělo, ale věděli jsme, že další den bude náročný.

Program druhého dne začal hned po snídani orientačním během. Naštěstí se nikdo neztratil, a proto jsme po obědě v plném počtu vyrazili na kolech na skálu Bradlo. Trasa dlouhá 5 km se jevila jako nenáročná, ale přesto nás nepatrně zdržel defekt na kole Michaely Kajzrové. Na Bradle jsme strávili lezením celé odpoledne, skálu pokořili všichni a na naše lezecké výkony se přijely podívat i paní učitelky Codrová a Šturmová. Po návratu do tábora nás nečekal odpočinek, nýbrž závody na kánoích. Nejvíce nás pobavila posádka Ondra Baláž a Kuba Sluka, kluci se totiž převrátili. U večerního táboráku nám učitelé rozdali odměny za naše sportovní výkony, nejméně jeden diplom si odnesl každý z nás.

Poslední den kurzu jsme stříleli ze vzduchovky (Všichni přežili!). Následoval volejbalový turnaj, ale ten jsme nedohráli kvůli náhlé srdeční příhodě pana učitele Novotného. Všichni jsme byli vyděšeni do chvíle, než přijela sanitka a my pochopili, že pan učitel srdeční slabost jen hrál, neboť měl se záchranáři domluvenou ukázku poskytnutí první pomoci.

A pak už jsme si jen sbalili své věci, uklidili chatky a vyrazili na kolech na zpáteční cestu do Dvora Králové. Kurz se nám všem líbil, nejen že jsme si vyzkoušeli svou obratnost a fyzickou zdatnost, ale i stmelili třídní kolektiv a navíc poznali krásná místa v okolí našeho bydliště.

Zpracovaly: Tereza Jizbová a Patricie Knapíková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol