ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

V pondělí 9. 11. 2009 jsme se vypravili na dlouho připravovaný výlet do Poniklé v Podkrkonoší za korálkovými vánočními ozdobami.

Prohlédli jsme si výrobnu Rautis, kde jsme viděli jak korálkové ozdoby vznikají ze skleněných dutých trubiček. Nejdříve se formují horkým vzduchem ve speciálních formách, potom jdou do stříbřírny, odtud do barvírny, k řezání a zdobení. Na závěr putují do obchodů a k nám na stromečky.

Sami jsme si vyrobili za pomoci paní uč. a paní z Rautisu krásné hvězdičky. Nemohli jsme vynechat ani návštěvu Muzea Krkonošských řemesel, kde jsme se "podívali" jak se žilo a vyrábělo v minulém století. Nakoupili jsme dárečky a ujížděli zase zpět do školy. Druhý den, plni dojmů jsme si o všem vyprávěli, napsali slohové cvičení a každý namaloval tu svoji vyrobenou hvězdičku.

Už nyní se těšíme na další výlet, který pro nás paní uč. připraví.

žáci 2. A, 2. B

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol