ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

18.2 a 19.2. proběhla ve druhých třídách olympiáda, kterou inspirovaly Olympijské hry ve Vancouveru. Žáci doma vyhledali encyklopedie, s pomocí rodičů také informace na internetu a ve čtvrtek mohly "olympijské hry" druháků začít.

Děti se nejdříve rozdělily do družstev a vytvořily si pracovní místa. Společně s paní učitelkami si vysvětlili význam barev na olympijských kruzích. Seznámili se s historií a původem vzniku olympijských her.Po úvodní části mohla naše malá olympiáda začít. Jednotlivé kruhy v našich třídách měly trochu jiný význam. Modrý- žáci plnili úkoly z matematiky, červený – tam se skrývaly úkoly z českého jazyka, černý - psaní a hudební výchova, žlutý - prvouka a zelený – sport, tedy tělesná výchova. Před rozdáním jednotlivých úkolů jsme si stanovili pravidla, podle kterých budeme soutěžit a jako první úkol měla každá skupina vytvořit plakát. Zde děti popisovaly, jaký má být správný sportovec, jak se má chovat, jaké by měl mít vlastnosti.Ve 2. A byly tři skupiny – družstva, ve 2. B čtyři. Všichni si poradili s tímto úkolem na výbornou, stejně tak dobře plnili i další úkoly. První olympijský den skončil a všichni se těšili na páteční sportovní soutěže.Zahájení druhého dne proběhlo již společně- obě druhé třídy v tělocvičně. Připomněli jsme si stupně vítězů , státní symboly a samozřejmě znovu jsme hovořili o hymně ČR. Po slavnostním nástupu se žáci rozcvičili a soutěže mohly začít. Soutěžili jsme v běhu, v hodu na cíl, v překonávání překážek, v soutěžích na přesnost.

Po rozdání medailí a diplomů za první tři místa zazněla hymna pro vítěze jako na opravdových olympijských hrách. Dětem se celá akce velice líbila a před prázdninami si hezky zopakovaly jinou formou probrané učivo, dozvěděly se spoustu nových informací ze sportovního dění a to nejdůležitější, uvědomily si význam kamarádství a férového soupeření mezi jednotlivci i oběma třídami 2. A a 2. B. S přáním pěkných prázdnin jsme se rozloučili a těšíme se na další společné akce po prázdninách.

žáci 2. A, 2. B a třídní paní učitelky Pešťáková a Šrámková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol