ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

Dne 13. května 2010 uspořádaly Lesy ČR ve spolupráci DDM Jednička "Den lesů". Do areálu společnosti Lesy ČR v osadě Hájemství byl pro nás zajištěn svoz autobusy od stadiónu v Podharti. Uvítáni jsme byli lesními rohy, na které zahráli studenti České lesnické akademie v Trutnově. Ti se potom na celou dobu stali našimi průvodci.

Děti absolvovaly "Stezku lesního moudra", kde poznávaly minerály a horniny, které se v kraji vyskytují. Dostaly za úkol pátrat po určených kamenech a byly velmi úspěšné - dokonce našly pecku ametystu. Po zopakování významu turistických značek se výklad stočil na lesní faunu. Pan Václav Lokvenc dětem ukázal různé zvířecí kůže, rohy a parohy, na jiném místě probraly lesní ptactvo a hnízda či ptačí budky, povídaly si o rybaření a rybách. Děti měly za úkol ryby poznávat. Kromě zvířat vycpaných jsme také úplně náhodou v trávě potkali jednoho jejího vzácného obyvatele - slepýše. Ani déšť a vůbec špatné počasí neodradilo pořadatele a hlavně děti od vyzkoušení různých dovedností či soutěží a testů - jezdilo se na koni a koně nám předvedli, jak umí pracovat v lese tam, kam nemohou projet traktory, střílelo se z luku a samostřílu, děti si vyrobily budku pro ptáky. Po soutěži - Kolu štěstí - došlo také na opékání buřtů a horký čaj. Čas se nám rychle krátil, vyprosili jsme si ještě čtvrthodinku, ale autobus na nás čekal.

Určitě jsme v Hájemstí nebyli naposled! Moc hezká akce!

Mgr. Marta Mokrá, tř. uč. 4. tř.

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol