ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

Před odjezdem do Itálie jsme byli všichni nervózní a nedočkaví. Naši cestovní horečku v 11 hodin podpořil přijíždějící autobus. Když jsme naložili zavazadla a když se Tomáš Janeček smířil s barvou autobusu, nastoupili jsme a odjeli vstříc Itálii.

Na čas strávený na cestě jsme zapomněli v té chvíli, kdy jsme poprvé uviděli moře a krásnou jihoevropskou krajinu. Za soutěže "Poznej rostlinu Itálie" se jízda krátila ještě rychleji.

V Itálii jsme po úvodní ceremonii dostali klíče od chatek, šli si vybalit a zabydlet se. Konečně jsme mohli jít k moři. Mírně znaveni cestou jsme se těšili na první koupání – bylo více než osvěžující, voda krásně teplá a nechyběly mírné vlny. Každý den jsme si s sebou na pláž brali vory a loďky, aby koupání dosáhlo dokonalosti. Báječnou vzpruhou bylo několik zábavných soutěží ve vodě, při nichž jsme se dostatečně vyřádili.

Zpestřením týdne byl půldenní výlet na lodi po celém pobřeží poloostrova. Seznámili jsme se s vrstevnatým vápencovým pobřežím, které voda vymodelovala do nejrůznějších útvarů, podmořských jeskyní a skalních převisů. Dalším výletem byl večerní tah do městečka Vieste, kde jsme během pojídání panzerotte pozorovali ruch města a kouzelná zákoutí jižní Itálie. Zde jsme měli možnost nakoupit dárečky. Pobyt u moře se vydařil, až na několik odřenin a mozolů se všichni ve zdraví vrátili. Ty se však brzy zahojí, ale krásné vzpomínky zůstanou.

I. Codrová, J. Šecová, P. Novotný, R. Černý

Tuto akci finančně podpořil Královéhradecký kraj.

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol