ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

Dne 23. června 2010 jsme se my, 4. a 5. třída, vypravily společně na návštěvu královédvorského letiště.

Poté, co jsme se vzpamatovali z pěší tůry (teda vlastně jen z její první poloviny), nás na letišti přivítali členové aeroklubu, a zatímco jsme posedávali v areálu místní hospůdky, seznámili nás s tím, co na letišti můžeme vidět a jak se tam máme pohybovat, abychom nepřišli k úrazu my nebo letadla.

Dozvěděli jsme se, kolik je na letišti letounů a větroňů a co musí každý kluk nebo holka znát a dělat, aby se mohli stát pilotem. Také už víme, že větroň bez motoru může létat klidně celý den a jak se větroně vlastně dostávají do vzduchu.

A potom přišla ta zajímavější část, kdy jsme si všichni mohli prohlédnout i nasednout do jedno- i dvoumístného větroňů a také do dvou- a čtyřmístné motorové Cessny, kde jsme se snažili uhodnout, k čemu je ten který "budík". O letadla se ale také musí někdo starat a my jsme měli zrovna příležitost nahlédnout pod ruce technika aeroklubu a vidět rozmontovaný Zlín, se kterým se větroně vlekají, během pravidelné roční údržby. A protože technikovi nestačí "dospělá" letadla, pochlubil se nám také vlastnoručně vyrobeným modelem akrobatického stroje.

Počasí nám hodně přálo, letadla nebyla jen na zemi, v jednu chvíli odstartovala dvě rogalla a proháněla se nám nad hlavami a potom začal aerovleky větroňů za motorovým letadlem. Naše všemožné dotazy nezůstaly bez odpovědi a před polednem jsme se vydali absolvovat druhou polovinu "procházky" zpátky do školy, takže nakonec jsme měli v nohách skoro 9 km.

Děkujeme tímto všem nadšencům z letiště, že se nám ve volném čase věnovali a zpestřili tak naším dětem konec školního roku.

Ida Šturmová a Marta Mokrá, třídní učitelky

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol