ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Již tradičně jsme my, osmáci, vyrazili v úvodu školního roku na cyklistický kurz nedaleko Dvora, abychom hned v úvodu předvedli cyklistický výkon.

Vyrazili jsme kolem nemocnice, podél dubu a zastavili jsme se na louce, kde jsme se museli zdržet, protože Jožka píchnul. Poté byl už jen jediný problém. Když jsme byli skoro na místě a podívali se na Slučí kameny, nejmenovaný vtipálek nám řekl, že ta cesta vlevo je nejkratší a nejlepší. A tak když jsme překonali vysoké kořeny, kameny a strmou stráň, vyjeli jsme konečně na Kateřině.

Výborný oběd po všech útrapách byl skutečně zasloužený. Pak už nás čekalo vybalování a krátký odpočinek. Odpoledně jsme slaňování všichni zvládli na výbornou, pak nás čekala večeře, po které jsme se v klubovně či tělocvičně dozvěděli program na zítřek a kde jsme se zabavili až do večerky. Druhý den nás po snídani čekal orientační běh s buzolou. Zaměstnali jsme nejen nohy, ale hlavně mozek, protože vidina oběda nás bezpečně vedla správnou trasou. Pak nás čekal výlet na kolech k další skále, kterou všichni slanili a pár odvážlivců se ji pokusilo vylézt: Jeník Jirouš, Jirka Tlapák, Aneta Bohmová, Kristýna Vonková a Běta Konečná. Po cestě zpátky se někteří napili z pitného pramene, který nám pan učitel ukázal a zaručil se, že má certifikát kojenecké vody. Před večeří a po večeři jsme nasbírali dřevo na oheň. Už jsme se těšili na diplomy a ocenění od pánů učitelů. Pak se už jen zpívalo a povídalo. Ráno jsme si sbalili a uklidili chatky. Po snídani nás čekaly ještě závody na lodích, které vyhrálo holčičí družstvo a lákavá střelba ze vzduchovky. Pak už jsme jen sbalili lodě a vyrazili opět jako správní sportovci na kole domů. Třídenní kurz splnil naše očekávání a počasí se nakonec také umoudřilo, a tak jsme se domů vrátili spokojení a plni zážitků.

Děkujeme panu učiteli Novotnému a Černému za krásnou akci.

Kateřina Radová, žákyně 8. třídy

Tuto akci finančně podpořil Královéhradecký kraj.

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol