ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Své první vysvědčení dostali letošní prvňáčci netradičně. Čtvrtek před pololetními prázdninami se těšili na pozdní odpoledne, kdy se měli sejít ve škole, aby tu prožili společný večer a noc.

Po večeři, kterou si děti samy připravily, jsme se vypravili do potemnělé večerní přírody. V polích za městem se všem naskytla příležitost splnit si tajná přání – nechali jsme totiž vzlétnout dva "balony štěstí". Děti dlouho sledovaly jejich světélka, než jim zmizela z očí. Při zpáteční cestě ke škole si všichni mohli vyzkoušet dávku své odvahy, když měli projít "myší dírou" v Podharti úplně sami. Na cestu jim svítily pouze svíčky lemující trasu. Někteří "borci" měřili svou dávku odvahy rychlostí, kterou proběhli určenou trasu. Čím rychleji děti běžely, tím pomaleji se podepisovaly na pamětní listinu.

Převlékání do pyžam trvalo už jen chviličku, protože byli všichni zvědaví na svá vysvědčení. Cesta za vysvědčením byla lemována rozsvícenými svíčkami a doprovázena tichou hudbou. Každý byl obdarován nejen krásným vysvědčením, ale i skřítkovskou čepičkou. V této chvíli jsme si všichni připadali jako v pohádkové říši. Poté jsme ulehli k zaslouženému spánku každý do svého spacáku.

K snídani jsme si pochutnali na vlastnoručně upečených buchtách a čaji. Čekání na rodiče jsme si zpestřili hrami a vyobrazením nejsilnějších zážitků. Pro některé děti byla naše akce velkou inspirací, když například prosily rodiče, aby mohly spát ve spacáku i doma.

Nám učitelkám a vychovatelkám se splnilo naše "balonové" přání, když jsme viděly v očích dětí radost a nadšení.

tř. učitelky Mgr. Š. Ruprichová, Mgr. H. Havlíčková, vychovatelky H. Pfeiferová, Mgr. E. Martínková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol