ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Facebook

logo facebooku

Anglická knihovna

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Ve čtvrtek 3. 3. se už od časného rána dalo na podharťské škole tušit, že tento den bude v duchu jedné z nejveselejších lidových slavností - Masopustu.

Díky sponzorům z řad rodičů byl tento projektový den velice příjemný a voňavý. Prasátko viselo na háku už za tmy, aby hned zrána mohl pan řezník Maršálek zatopit pod kotlem a pak už se jen linula po škole celé dopoledne vůně zabíjačky.

Nejvyšší ročníky tradičně loupaly brambory a obalovaly řízky, zatímco jejich spolužáci plnili úkoly na jednotlivých stanovištích a kolem 10. hod. se před školou začali houfovat podharťští spoluobčané, aby svou přítomností přispěli k maškarnímu veselí.

I sluníčko si nenechalo ujít celou tu nádheru, a tak mohl masopustní průvod slavnostně vyrazit do ulic. Nechyběl ani harmonikář s písničkami a řada bicích nástrojů, tradiční ženich s nevěstou, kominíček a vodník, kteří byli podpořeni řadou nápaditých a zajímavých masek z rukodělné výroby domácností i školní výuky. Děvčata z vyšších ročníků upekla koláčky, které pak rozdávala přihlížejícím po celé trati a sklidila zaslouženou hlasitou pochvalu. Nezapomenutelná nálada provázející průvod byla završena voňavým obědem pro každého žáka naší školy. Tlačenka a jitrničky, které se vyráběly až odpoledne, čekaly na děti druhý den ke svačině a byl o ně velký zájem.

Děkuji touto cestou drobným sponzorům (paní Kohoutové, Gottwaldové, Munzarové, Ringlové, Kadové, panu Šmídovi, Radovi, Drtinovi) i větším příspěvkům od firem (panu Janákovi, Teichmanovi, Žižkovi i Křenkovi, firmě řeznictví Libor Šrol), bez nichž by se masopust neuskutečnil.

Masopust se vydařil a ohlasy na něj už nyní napovídají, že se jej příští rok pokusíme zopakovat.

Mgr. Stanislava Vojtíšková

Office 365


Office 365 přihlášení

Objednávání obědů

Projekty a granty

 

 

Logo OP VK

 

Logo EU peníze školám

 

Logo Rodiče vítáni

 

 

 

Certifikát Etická škola

 

Logo Ovoce do škol