ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy


logo Bakaláři

Bakaláři manuál
(jak na to)


Logo Microsoft 365

Office 365

Objednávání obědů

Objednávky


Jídelníček

Informace

logo facebooku

Facebook

Anglická knihovna

Dne 11. května se vydali žáci na dlouho očekávaný výlet. Vyjíždělo se brzy ráno a počasí bylo pěkné. První cíl našeho výletu byly Poděbrady.

Zde na nás čekal parník Jiří a zdymadlo. Plavba probíhala příjemně a cestou jsme sledovali okolní krajinu, vodní kačeny. Dokonce jsme měli štěstí a viděli malé kachničky. Velkým zážitkem bylo zdymadlo. Hodně dětí bylo na parníku poprvé a velmi se jim plavba líbila.

Druhým cílem našeho výletu byla vesnička Ostrá u Lysé nad Labem, kde je Historické centrum řemesel a umění a Bylinné zahrady Botanicus.

Po příjezdu jsme si u pokladny zakoupili groše a po krátké prohlídce jsme se rozešli na jednotlivá řemesla. Někteří rýžovali zlato, druzí vyráběli provaz, dále se drátovalo, vyráběl ruční papír, mýdlo a nejvíce svíčky. Navštívili jsme také Hodovnu, kde jsme si zakoupili palačinky, limonádu, nebo škvarkové placky. Přiblížil se čas odjezdu, ještě jsme nakoupili dárečky pro blízké doma, prohlédli si zahradní bludiště a hurá domů.

Příjemně unaveni jsme i zásluhou milého pana řidiče – Brouma dorazili ke škole, kde již čekali rodiče. Výlet byl prostě prima a všechny děti si zaslouží za své chování velkou pochvalu.

Druhý den následovala ještě sladká odměna – zmrzlina – dárek od manželů Pastvových, kterým moc děkujeme.

Školní rok ještě nekončí a my se těšíme na další prima akce.

Žáci 3. A, 3. B, Mgr. D. Šrámková, Mgr. I. Pešťáková a p. vych. Procházková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol