ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Stalo se již tradicí, že naše škola pořádá ozdravný, či poznávací zájezd do zahraničí. Protože se na naší škole vyučuje anglický jazyk již od první třídy, rozhodli jsme se vyzkoušet praktické znalosti žáků přímo v Londýně.

V pondělí 23. května jsme plni očekávání nastoupili do luxusního autobusu s cílovou stanicí ve Velké Británii. I když byla cesta náročná, těšili jsme se. Pro některé byla premiérou jízda trajektem. Druhý den ráno jsme přirazili k břehu Anglie – do Doveru. Prošli jsme se po pobřeží přímořského městečka Hastings, viděli křídové útesy a poté vyrazili více do vnitrozemí. V Portsmouthu někteří navštívili výstavu v lodi Victoria.

Druhý den jsme jeli do Windsoru, krásného a rozlehlého hradu. Výklad bylo možné vyslechnout s pomocí audioprůvodce, většina si zvolila přednášku v angličtině, ale zajímavé byly i varianty v dalších jazycích. Další zastávkou byl Greenwich. Na nultém poledníku se celá skupina vyfotografovala.

Blížilo se rozdělení skupinek do rodin a všichni byli více a více nervózní. Těšili se a zároveň obávali, zda budou schopni rodilým Angličanům rozumět a sami říci, co potřebují. Nakonec to zvládli všichni, a to s většími, či menšími problémy. Byli odkázáni jen na sebe a nezbylo, než se snažit, co síly stačily. Ráno jsme se o zážitky podělili a bylo to vcelku zábavné.  V Londýně jsme navštívili spoustu památek: Tower of London, Tower Bridge, Trafalgar Square, Houses of Parlament i nedávno medializované Westminstorské opatství, Big Ben, Piccadilly Circus... Velkým zážitkem byla jízda v London Eye, obrovském ruském kole. Tomu předcházel krátký klip ve 4D.

Všichni jsme si zájezd velmi užili, moc se nám v Londýně líbilo a těšíme se, že příští rok zase pojedeme za dalšími zážitky do zahraničí.

Mgr. Jana Šecová, Mgr. Kateřina Křivánková, Mgr. Radan Černý, Bc. Ida Šturmová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol