ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Dne 4. 6. jsme společně s jednotlivci z 1.-4. tříd (v celkovém počtu 40 dětí) vyrazili na celodenní výlet vlakem do Hradce Králové, kde se konal Den Policie ČR u příležitosti 20-ti let od jejího založení.

Počasí již brzy ráno vypadalo velmi slibně, a tak bylo na co se těšit! Žáci cestou do cílové stanice využili dvou dopravních prostředků, vlaku a autobusu. Cestou zpět na nádraží v HK pak řádně zaměstnali vlastní nohy a udělali tak i něco pro své zdraví. Samotná akce s ukázkami dovedností policie probíhala na známém Malšovickém stadionu. Ke zhlédnutí zde byly všechny dopravní prostředky, jež policisté při svém povolání používají (např. policejní vozidla, motorky, vrtulník, obrněný transportér,...). Vše bylo možné si "vyzkoušet", obhlédnout, nechyběly ani policejní vysílačky, které byly dětmi využívány asi nejvíce. Krom těchto věcí v areálu nechyběly ani stanoviště, kde si děti mohly vyzkoušet své znalosti z dopravního provozu, obratnost na kole, masáž srdce na umělé panně. A za všechny zvládnuté úkoly byly samozřejmě odměněny krásnými a velmi užitečnými dárky. Každou hodinu pak probíhaly ukázky (simulace), jak se policisté vypořádávají s neukázněnými fanoušky na stadionu, rozbouřeným davem, zatýkání hříšníků, vyhledávání drog za pomoci policejních psů, jízdní policie na koních, práce speciálních jednotek policie. K vidění tedy bylo vše, co si jen může člověk z prostředí tohoto povolání přát.

Všichni jsme byli programem celého dne nadšeni a nebojím se tvrdit, že můžeme výlet hodnotit jako velmi zdařilý.

Mgr.Eva Martínková, Markéta Hošková, Hana Pfeiferová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol