ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Dne 7. 6. jsme nasedli na vlak směr Malá Skála. Ubytováni jsme byli v autocampu a zde jsme si postavili své stany. Po menším odpočinku a svačině jsme se vydali přibližně 5 km do kopců směr Suché skály.

Celí znavení a upocení jsme dorazili ani ne do půlky cesty a pan učitel Novotný nás znovu naháněl. Zavedl nás do zakázaných prostorů a lezli jsme po skalách (zbabělci se raději drželi pozadu) a když jsme si mohli dobrovolně něco vyzkoušet, tak s úsměvem odmítali. Vše bylo velmi namáhavé (tedy aspoň pro nás), ale pan učitel byl ve velké kondičce. Ani paní učitelka Codrová nevypadala moc vyčerpaně. Po namáhavé cestě jsme se vydali k menší hospodě, kde jsme vykoupili všechny nanuky. Poté jsme se vydali zpět do autocampu, kde nás už čekala jen svačina a odpočinek. Po chvíli jsme se pak vydali ke splavu za účelem vykoupání. Večer jsme koupili buřty a chleba, roztopili oheň a byla večeře. Poté jsme zůstali ještě dlouhou dobu vzhůru, ale postupně se začali unaveně vytrácet do svých stanů.

Slíbený ranní budíček se však neozval. Každý si mohl vstát podle své potřeby. Po snídani jsme se podrážděně dle pokynu pana učitele vydali na další namáhavou cestu, tentokrát na Frýdštejn. Světlým bodem celé akce byla restaurace, kde jsme dostali od jednoho velmi milého dědečka velikánský řízek a brambory s oblohou. A bylo zas útulno v žaludku. Potom jsme se vydali na vlak a směr domov. Závěr – 7. třída šla na amputaci nohou.

P.S.: To je pouze žert, měli jsme se fajn a užili si dosyta!

zapsala B. Musilová

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol