ZŠ Podharť, Dvůr Králové nad Labem

Se školou v Podharti snadněji do Evropy

Ve dnech 13. 7.–17. 6. 2011 byli žáci druhé a třetí třídy na ozdravném pobytu v Borovničce. Toto místo pro nás nebylo neznámé, protože jsme zde byli na dva dny i v loňském školním roce.

Děti se velmi těšily a přálo nám i počasí. Po nejdůležitějším rozdělení na pokoje jsme se pustili do sportování. V areálu je hřiště, ping pongový stůl, zapuštěný bazén a velká zahrada. Měli jsme opravdu nabitý program. Vedle učení, které probíhalo v dopoledních hodinách jsme poznávali okolí, stavěli domečky z přírodnin, sportovali a došlo i na koupání. Velice jsme se těšili na výlet, který se uskutečnil ve středu a sice jízda vlakem do Nové Paky. Některé děti jely vlakem poprvé. Výlet byl prima.

Dále jsme navštívili farmu s ovečkami pana Zadrobílka, byli jsme na kozí farmě, kde jsme nakrmili kůzlátka. Nesměla chybět ani stezka odvahy, hledání pokladu, diskotéka, módní přehlídka v kostýmech, opékání vuřtů a bodování pořádku na pokojích. Prohlédli jsme si i místní kostelík a vyzkoušeli jeho akustiku.

V průběhu pobytu jsme měli i dostatek dobrot, které pro nás zajišťovali majitelé – manželé Burdovi. Jídelníček byl skutečně pestrý a nechybělo hodně ovoce a zeleniny. V pořádku jsme se vrátili. Velkou pochvalu si zaslouží všechny děti, protože byly moc hodné a nebyly žádné vážnější problémy, dále rodiče, kteří nás podpořili a umožnili dětem tento pobyt a v neposlední řadě manželé Burdovi, kteří nám vytvořili příjemnou atmosféru a snažili se vyhovět všem našim požadavkům.

Mgr. M. Kubicová a Mgr. I. Pešťáková, p. vych. Procházková

Aktuální počasí

Virtuální prohlídka školy

Škola pohledem dětí

Sponzoři

  Vedení školy děkuje všem sponzorům za věcné i finanční dary.

Podpora inkluzivního vzdělávání III Logo Národní plán obnovy Logo Financováno EU Logo Královéhradeckého kraje Logo Rodiče vítáni Certifikát Škola podporující zdraví Certifikát Etická škola Logo Ovoce do škol